Zaznacz stronę

Trafił Ci się urlop w październiku? A może sam wybrałeś sobie ten miesiąc? Takie wakacje wcale nie muszą być nudne. Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się sam, jak ciekawie spędzić jesień!

Październik to doskonały miesiąc, by wybrać się na krótkie wakacje. Wiele osób rezygnuje z nich ze względu na nieco chłodniejsze dni oraz częste opady deszczu w naszym kraju. Czy słusznie?

Wakacje w październiku – zalety

Jesienny urlop niesie za sobą bardzo dużo pozytywów. Jak deszczowe, nieraz ponure popołudnia mogą napawać optymizmem i ukazywać perspektywę na udane wakacje? Oto kilka powodów:

  • znacznie mniejsze tłumy – jesteśmy w stanie wyróżnić dwa okresy w roku, podczas których większość osób udaje się na wakacje – letnie wakacje (lipiec, sierpień) oraz ferie zimowe (styczeń, luty). Wiosna oraz jesień nie są zbyt oblegane przez urlopowiczów, co daje nam pierwszy pozytyw: czyli mniejsze tłumy
  • niższe ceny biletów – jest to punkt w pewien sposób powiązany z poprzednim. Mniejsze zainteresowanie podróżami w jesień sprawia, że wiele biur podróży obniża ceny swoich biletów. Nie dość, że taniej, to jeszcze w bardziej dogodnych warunkach!
  • przyjemniejsza temperatura – to oczywiście osobista preferencja. Niektórzy lubują w upałach – większość ludzi jednak ma serdecznie dość temperatur powyżej 30 stopni. W jesień coś takiego Cię nie spotka (przynajmniej nie w naszym kraju)

Podsumowując: wakacje w lato są pełne tłumów oraz upałów, a także sporo za nie zapłacisz. Żadna z tych rzeczy nie spotka Cię podczas październikowego wypoczynku. Czy przekonaliśmy Cię już do jesiennego urlopu?

Egzotyczne wakacje w październiku – czy Wyspy Kanaryjskie to wszystko? A może Egipt czy Grecja?

Wiele osób decyduje się zostać w kraju podczas jesiennego wypoczynku. Jest to pewne rozwiązanie – my jednak preferujemy nieco bardziej egzotyczne wakacje. Przygotowaliśmy krótką listę zagranicznych miejsc, które warto odwiedzić w październiku:

  • Wyspy Kanaryjskie – kierunki afrykańskie często są wybierane przez jesiennych urlopowiczów. Nic w tym dziwnego: przyjemna temperatura, niska szansa na opady i piękne, piaszczyste plaże to tylko kilka z zalet, jakich możesz doświadczyć podczas wakacji na Wyspach Kanaryjskich
  • Egipt – niezależnie od sezonu turystycznego, Egipt zawsze plasuje się na topowych pozycjach. W październiku w Egipcie jest bardzo ciepło, jednak nie nadmiernie upalnie – warunki perfekcyjne do wypoczynku. Dodajmy do tego wiele atrakcji turystycznych, które zadowolą nie tylko fanatyków historii.
  • Grecja – tego kraju nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Nawet podczas jesieni w południowych krajach Europy panują przyjemne temperatury okraszone promieniami słońca. Największą zaletą Grecji są jednak niepowtarzalne widoki, zwłaszcza na egzotycznych wyspach. Osobiście polecamy rajską Kretę oraz Rodos!

Propozycji jest oczywiście znacznie więcej, jednak nie sposób wymienić ich wszystkich. Powyżej podane miejsca zostały jednak wytypowane przez nas jako najbardziej godne uwagi podczas miesiąca październik.

Inne miejsca, które warto odwiedzić w październiku

Jeśli jesteś osobą ciepłolubną i chciałbyś spędzić jesienny urlop wygrzewając się w słonecznych promieniach: koniecznie odwiedź Oman lub Australię! W końcowych miesiącach roku temperatura sięga tam nawet 35 stopni. Do innych ciepłych miejsc zaliczyć możemy również Malediwy, Zanzibar oraz Turcję.

Jeżeli jednak bardziej niż w odpoczynek celujesz w egzotyczną przygodę, koniecznie odwiedź miejsce zwane Bora Bora. Bilety co prawda kosztują niemałą sumę pieniędzy, jednak naprawdę warto przeżyć choć raz w życiu taką przygodę!

Urlop w październiku a wycieczka objazdowa

Jeśli nie cierpisz na chorobę lokomocyjną i będziesz w stanie bez problemu wytrzymywać każdego dnia wielogodzinną podróż – koniecznie powinieneś spróbować wycieczki objazdowej. Jest to znacznie ciekawsza alternatywa, niż spędzenie całych swoich wakacji w pokoju w hotelu. Zamiast tego warto sprawdzić najciekawsze zakamarki kraju, który odwiedziłeś.

Wycieczka objazdowa to podróż, podczas której ujrzysz zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz odwiedzisz mało znane i trudno dostępne miejsca w kraju. Jakie rejony polecamy szczególnie mocno na wycieczkę objazdową? Jest to Peru, Argentyna, a nawet Jordania. Tak naprawdę każdy kraj, do którego możemy przypiąć łatkę „egzotyczny” sprawdzi się w roli objazdówki doskonale!

Cypr, Maroko, a może Malta? Gdzie jechać na wakacje w październiku – podsumowanie

Jak doskonale widzisz – warto pojechać na wakacje podczas jesieni. Nawet, jeśli październikowe dni w naszym kraju nie zachwycają, poza granicą będziesz w stanie przeżyć niesamowitą przygodę!

Jako, że październik zbliża się do nas wielkimi krokami – a co za tym idzie: Twój urlop – nadszedł doskonały czas, aby zdecydować się na zakup biletu last minute! Nie rezygnuj z doskonałego wypoczynku tylko dlatego, że w Polsce zrobiło się trochę chłodniej i częściej pada deszcz.

Potrzebujesz więcej wakacyjnych porad? Koniecznie przeczytaj nasze pozostałe artykuły! Życzymy udanego wypoczynku.