Zaznacz stronę

Grudzień tuż za rogiem! Planujesz wysłać rodzinie i znajomym kartki z życzeniami? Chcesz mieć pamiątkę wspólnych chwil w gronie najbliższych? A może marzy Ci się portret na ścianę? Rodzinna sesja świąteczna to doskonały pomysł zarówno na piękną pamiątkę, jak i miłe spędzenie czasu z najbliższymi.

Rodzinna sesja świąteczna w otoczeniu choinek i grudniowych dekoracji to okazja, przy której tworzą się wspomnienia. W klasyczny sposób uwieczni wspólne chwile, by przez lata można było do nich wracać. Odpowiednio przygotowane zdjęcia mogą potem spełniać rolę pocztówek do rodziny i znajomych, lub oprawione w ramkę, stanowić wyjątkową ozdobę.

Świąteczna sesja rodzinna – fotografia pełna miłości

Mini sesje świąteczne to modny trend z zachodu, jednak warto uczynić z niego jedną z corocznych rodzinnych tradycji. Nie wymaga ona dużych kosztów, ale entuzjazmu i energii. Przy użyciu aparatu lub zwykłego smartfona możemy stworzyć magiczne zdjęcia, które uwiecznią nie tylko spotkanie w gronie najbliższych, ale też miłość i pozytywne emocje, jakie mu towarzyszą. Ogromnym plusem domowej sesji rodzinnej jest jej elastyczność: możemy zmieniać pomysły i wystrój, dowolnie robić zdjęcia w domu i ośnieżonym ogrodzie, a wreszcie na bieżąco zobaczyć efekty naszych starań na wyświetlaczu. Przed przystąpieniem do zdjęć warto skorzystać z internetowych porad, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Z drugiej strony, naturalna, domowa sesja zdjęciowa wraz z jej niepodrabianym stylem rodzinnych albumów pozwoli stworzyć niepowtarzalne, pełne ciepła fotografie.

Wizyta w studiu fotograficznym

Profesjonalne studia fotograficzne zapewniają kompleksowe wykonanie świątecznych zdjęć, więc warto rozważyć ich ofertę, jeśli zależy nam na doskonałej realizacji. Dostępne dekoracje oraz scenografia podkreślą serdeczną atmosferę świąt. Dodatkowa obróbka gotowych fotografii pozwoli zadbać o najdrobniejsze szczegóły: od wyretuszowanego pryszcza na nosie aż po dodany padający śnieg. Obsługa studia fotograficznego zadba nie tylko o klimatyczne dekoracje, ale też doradzi najlepsze ustawienie głównych bohaterów zdjęć i zaproponuje kilka rozwiązań, z których wybierzemy najlepsze. Za taką przyjemność zapłacimy już od 200 zł, jednak ceny różnią się w zależności od fotografów, ilości zdjęć w pakiecie i usług, jakie wybierzemy. O rezerwacji terminu warto jednak pomyśleć już w listopadzie lub wcześniej, jako że fotografia rodzinna, a sesje zimowe szczególnie, cieszą się ogromną popularnością!

Świąteczna sesja zdjęciowa

Świąteczna sesja zdjęciowa może być nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu. To również źródło pamiątek i upominków, których nie sposób dostać w zwykłym sklepie.

Zdjęcia dzieci z rodzicami – pamiątka na lata

Dzięki zdjęciom z rodzinnej sesji świątecznej nie tylko zyskamy klimatyczną ozdobę na ścianę salonu, ale też niepowtarzalną pamiątkę na lata. Robione co roku, fotografie będą dokumentacją zmian w rodzinie, szczególnie jeśli są w niej małe dzieci. To dlatego świąteczne portrety dzieci i rodziców spotykają się z wyjątkową popularnością. Nie tylko wywołują mnóstwo emocji u dziadków i innych członków rodziny, którzy będą podziwiać je na ścianie, lecz z czasem stają się cenną pamiątką z dzieciństwa.

Rodzinna sesja świąteczna

Klimat świąt Bożego Narodzenia najpiękniej oddaje zebrana razem rodzina w otoczeniu pięknych dekoracji. Rodzinna sesja świąteczna, czy to w studiu fotograficznym, czy w zaciszu własnego domu, powinna odbyć się w odpowiednim otoczeniu. Zarówno wystrój pomieszczenia, jak i strój portretowanych mają duże znaczenie. Warto przemyśleć projekt, by najlepiej odzwierciedlał nasze oczekiwania. Słodki portret rodzinny w zimowych piżamach i dokumentacja z rozpakowywania prezentów? Naturalna scenka przy stole, uwieczniająca proces wypieku pierniczków? A może szczypta humoru i ujęcia domowego zwierzaka w wspinającego się na choinkę na tle przerażonych, zgromadzonych przy świątecznym stole ludzi? Warto starać się wybrać pomysł, który nie tylko będzie ładnie wyglądać po wywołaniu, ale też podkreśli charakter rodziny i jej członków.

Niezapomniane chwile na sesji rodzinnej

Atmosfera świąt to drobne rzeczy: czas spędzony razem, uśmiechy na twarzach, ale też świąteczne akcenty. Tak więc na rodzinnej sesji świątecznej nie może zabraknąć odpowiednich ubrań i dekoracji. Wybór jest niemal nieskończony: można zdecydować się na eleganckie stroje, które podkreślą wagę świąt, lub wesołe, pasujące do siebie swetry. Zdjęcia rodzinne to okno w zamknięty świat kochających się ludzi i dobrze prezentują się w różnorodnym stylu, zależnym od samej rodziny. Wybór ubrań i dekoracji może stać się ważną częścią każdej sesji i zapewnić niezapomniane, pełne emocji chwile.

Fotograficzny prezent dla rodziny

Rodzinny portret to nie tylko piękne zdjęcie samo w sobie – fotografie z sesji na pewno ucieszą dziadków i członków dalszej rodziny, których nie widujemy na co dzień. Zdjęcia całej rodziny w eleganckiej ramce to pomysł na prezent, który ozdobi mieszkanie najbliższych na lata. Ciekawym pomysłem mogą być też zdjęcia przerobione na kartki świąteczne. Będą świetną alternatywą dla sklepowych pocztówek i na pewno wywołają u obdarowanych wiele emocji.